Een geweldige reis stond op het programma. In drie weken zouden we naar de Lofoten reizen en weer terug. Al verschillende keren waren wij in Noorwegen geweest maar nooit Noordelijker dan Trondheim. Nu zouden we een stuk langer naar het Noorden doorreizen.
Dag 1 – Op de boot in Kiel
‘s Morgen vroeg om 5 uur vertrokken wij naar Kiel. Om 13.30 uur zouden we moeten inchecken voor de boot van Kiel naar Oslo. Gelukkig waren we op tijd vertrokken want door wegwerkzaamheden bij Hamburg liepen we de nodige vertraging op.
Dag 2 – Van Oslo naar Oppdal
Om iets voor tien uur in de ochtend kwamen we in Oslo van de boot. De uren ervoor hadden we door het Oslofjord gevaren. Iedere keer weer een mooie en leuke ervaring. Natuurlijk hadden we ook nog genoten van een heerlijk ontbijt op de boot. Ook een aanrader.
Toen we van de boot waren zette we direct koers naar het Noorden. We moesten deze dag een grote afstand afleggen. Juist vandaag kwamen we door gebied dat we meerdere gezien en bezocht hadden. Ondanks dat we het landschap gezien hadden waren de uitzichten die we onderweg te zien kregenn opnieuwe adembenemend.
Om ongeveer 17.00 uur doorkruisten we het nationaal park Dovrefjell met de markante berg de Snohetta. Na foto’s gemaakt te hebben arriveerden we om 18.00 uur in Oppdal. We verbleven in een hytter
Dag 3 – Van Oppdal naar Mosjoen
Al vroeg vertrokken we opnieuw voor een lange dag. Oppdal ligt ongeveer een uue rijden vanaf Trondheim en daarna was het nog een lang stuk naar Mosjoen. Het weer was niet geweldig en daarom stopte we weinig onderweg.
Dag 4 – Een dagje in en rondom Mosjoen
Omdat we geen zin hadden om iedere dag te reizen verbleven we een extra dag in Mosjoen. We verbleven in een hytter op de camping in Mosjoen. ‘s Morgens hebben we een wandeling gemaakt door Sjogata. Dit is een wijk van Mosjoen met alleen maar houten huizen uit de 18e en 19e eeuw. Bijzonder aan deze huizen zijn dat ze nog steeds bewoond worden.
In de middag klaarde het weer volledig op en zijn we opnieuw naar de Laksforsen waterval gegaan. Met een hemelsblauwe lucht lag de waterval er geweldig bij. Wanneer je goed keek zag je de zalmen omhoog springen.
Nadat we de waterval goed bekeken hadden
Dag 5 – Van Mosjoen naar Fauske
Na een dag in Mosjoen verbleven te hebben vertokken we naar Fauske.
In de namiddag passeerden we de poolcirkel. De poolcirkel passeer je op een plateau. Op zich is het natuurlijk geen gebeurtenis maar toch een leuk idee. Bij de poolcirkel is ook een centrum gebouwd. Er is bijvoorbeeld de mogelijkheid om iets te drinken. Ook is er een museum. Het museum hebben we niet bezocht omdat we kozen voor het maken van foto’s en een stukje van de weg te wandelen. Gezien het mooie weer was dit zeker de moeite waard.

Dag 6 – Van Fauske naar Leknes (Lofoten)
…
Dag 7
…
Dag 8
…
Dag 9
…
Dag 10

Dag 11
Dag 12
Dag 13
Dag 14
Dag 15
Dag 16
Dag 17
Dag 18
Dag 19
Dag 20
Na een lange rit in de stromende regen weer thuis. Door de harde regen hadden we er een stuk langer over gedaan. Uiteindelijk dan toch weer thuis aangekomen. Na ruim 6000 km te hebben gereden. Hoewel we veel in de auto hebben gezeten was het zeer de moeite waard. Een geweldige vakantie in een geweldig mooi land!